Über mich – Professioneller Fotograf Serhiy Prylutskyy – Peloton Studio

ÜBER MICH


no photo
no photo
no photo
Ein paar Worte über mich
Nazywam się Serhiy Prylutskyy, jestem profesjonalnym fotografem. Od 2009 roku zajmuję się fotografią ślubną i portretową. Lubię sprawiać aby człowiek był szczęśliwy i powodować uśmiech na jego twarzy. Z natury jestem maksymalistą i pracoholikiem, który uwielbia swoją profesję. W moich pracach używam technik niskiej tonacji (Low-key lighting), aby pokazać człowieka w niezwykłym i nietypowym miejscu jak również podkreślić całe piękno jego znaczenia w tym niesamowitym, wszechstronnym, bezwzględnym, brutalnym lecz pięknym świecie. Dlatego też dużo pracuję nad sobą, stale rozwijam się, zajmuję się poszukiwaniem świeżych pomysłów, ciekawych miejsc oraz lokalizacji. Regularnie odwiedzam najlepsze europejskie wystawy fotograficzne, ekspozycje jak również staroświeckie galerie sztuki.

W 2016 Ukończyłem Akademię Fotografii w Krakowie i otrzymałem dyplom z wynikiem celującym.
W 2017 moje zdjęcie "METRO" na wystawie w Londynie dostało nominację z tematu fotografii nocnej:
NIGHT PHOTOGRAPHY NOMINEE w FINE ART PHOTOGRAPHY AWARDS 2017

To wszystko prowadzi mnie do stałego rozwoju,osobiście moją ambicją pragnę nadążać z czasem i nowymi trendami we współczesnej fotografii ślubnej i portretowej. Mając dogłębną wiedzę i umiejętności w fotosztuce, odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, śmiało mogę zrealizować jakiekolwiek idee i pomysły fotograficzne, osiągać pozytywne wyniki i spełnić wszystkie Państwa oczekiwania. Prawdziwy fachowiec który kocha swoją pracę, dokładający maksimum wysiłku, aby być lepszym i godnym uwagi. Będę szalenie szczęśliwy mając możliwość zastosowania swojego doświadczenia, najnowszych i najlepszych trendów obecnych w fotografii pracując dla Państawa.

Technik und Ausrüstung
W swojej pracy wykorzystuję pełnoklatkowe aparaty:
- Nikon D4s profesjonalny aparat o dużej prędkości z rozdzielczością 16.2 Mpx.
- Nikon D810 profesjonalny aparat o wysokiej rozdzielczości 36.3 Mpx.

Jasne szkło żeby uchwycić wszystkie możliwe i ciekawe ujęcia pod czas sesji zdjęciowej:
- Nikkor 14-24mm F2.8G ED - szerokokątny profesjonalny artystyczny obiektyw
- Nikkor 24-70mm F2.8G ED - profesjonalny obiektyw reporterski
- Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II - szybki profesjonalny teleobiektyw z plastycznym obrazkiem
- ZEISS Milvus 50mm f/2M ZF.2 Macro Lens - profesjonalny makro obiektyw z plastycznym artystycznym i bardzo ostrym obrazkiem

Dodatkowo używam profesjonalnych kompaktowych lamp błyskowych Nikon, w połączeniu z wyzwalaczami radiowymi PocketWizard, aby uzyskać pełną kontrolę nad grą światła i cienia w fotografii artystycznej:
- Nikon SB-910 AF Speedlight x4
- PocketWizard FlexTT5 Transceiver Radio Slave x4
- PocketWizard MiniTT1 Radio Slave Transmitter
- PocketWizard AC3 ZoneController

Korzystam z wielu modelujących modyfikatorów światła Profoto OCF Octa Softbox i Rogue Photographic Design, stabilizatora mocowania Digital Pro-M Camera Rotating Bracket oraz wielu różnorodnych filtrów kolorystycznych.
Jeżeli to jest niewystarczające ,włączamy – pełnowartościowy fachowy, studyjny angielski sprzęt fotograficzny Bowens Gemini 500R, który pozwala zrealizować jakiekolwiek plany twórcze i zadania artystyczne.

Ein bisschen Geschichte über sich selbst
Chciałbym opowiedzieć trochę o sobie i moim doświadczeniu. Pierwsze początki mojej twórczości sięgają odległych lat 90., kiedy dostałem w podarku od matki pierwszy aparat analogowy Zenit-E. W ówczesnych czasach kolorowe klisze były bardzo drogie dlatego głownie robiłem zdjęcia na czarno-białej kliszy "Swiema". W ten sposób zacząłem uczyć się techniki i pierwszych podstaw fotografii. Następnie wraz z dostępnością kolorowych klisz, świat otworzył się dla mnie w nowy sposób. Zacząłem patrzeć na wiele rzeczy inaczej i bardzo zakochałem się w fotografii krajobrazowej, której masa różnych ciepłych kolorów i tonów w świetle zachodu słońca czy też zimnych farb w prostym leśnym trawniku, może być bez zarzutu utrwalona na zdjęciu.

Mijały lata, zdobyłałem doświadczenie, zmieniła się technika, a wraz z tym wszystkim poszerzały się moje horyzonty, nastały czasy kiedy to można było zacząć robić zdjęcia lustrzanką cyfrową, nie myśląc o pozostałej liczbie klatek w aparacie. Równocześnie z fotografią zacząłem uprawiać kolarstwo szosowe, dzięki któremu rozwinąłem w sobie cechy takie jak wytrwałość, wytrzymałość i nieustraszoność. Gdyż, kiedy trenujesz naprawdę, nie boisz się ani deszczu, ani brudu, ani zimna, ani nawet głębokiego nagromadzonego zmęczenia, musisz finiszować i osiągnąć cel, bez względu na to, jaki wysiłek to Ciebie kosztuje. Jak również to dzięki kolarstwu udało mi się zarobić w 2006 roku na pierwszą profesjonalną lustrzankę cyfrową przy pomocy której udało mi się zrobić setki portretów, poznać cechy i szczegóły fotografii portretowej oraz nadążyć z duchem czasu. Po osiągnięciu ogromnej i kolosalnej pracy w poznawaniu i doskonaleniu sztuki fotograficznej, zacząłem fotografować człowieka w niezwykłych miejscach i krajobrazach. Mianowicie robić to, co lubiłem od zawsze – łączyć fotografię portretowową i krajobrazową. W ten sposób moje głębokie zainteresowania przerodziły się w pracę, a kolarstwo któremu tak wiele zawdzięczam musiało zejść do rangi hobby.

Owocem tego w 2009 roku założyłem firmę "Peloton Studio". Gdzie słowo "Peloton" pochodzi od starofrancuskiej terminologii wojskowej strzelców "par peloton" (ruch w rzędach) w ofensywnym manewrze batalionu. W obecnym użyciu słowem tym nazywa się główną grupę w kolarstwie szosowym, gdzie ruch w "peletonie" pozwala zawodnikom zaoszczędzić znaczną część energii poprzez ruch w aerodynamicznym cieniu innych zawodników. Ze względu na wiele wysokich jakościowych, sentymentalnych i unikalnych interpretacji tego słowa dla mnie, wybrałem to nazwę "Peloton", ponieważ jest ona wyjątkowa i związana z udoskonaleniem, jak w przypadku armii francuskiej i zjednoczenia wysiłków aby osiągnąć maksymalny wynik, jak w kolarstwie, co dla mnie fotografa, jest zwłaszcza ważnie.

Serdecznie zapraszam Państwo do przeglądu mojego portfolio i do współpracy.